ВСЯК ПРАВДУ ЗНАЄ, ТА НЕ ВСЯК ПРО НЕЇ ДБАЄ?

ХВОЙНА СПОКУСА

Як показує наш досвід роботи на ринку твердого палива, люди тільки починають знайомитися з такими новими видами твердого палива, як брикети та пеллети з тирси.

Користуючись до цього дровами, майже кожен з впевненістю може відрізнити одну породу дерева від іншої і робить свій вибір при купівлі дров свідомо. А от з сучасним твердим паливом ситуація дещо складніша. Брикети та пеллети роблять із мілко подрібненої деревини. Неспеціалісту не так просто зрозуміти, яку породу дерева додавали у суміш. Ви можете перевірити себе і спробувати вгадати породу із зовнішнього вигляду брикетів, що зображені поряд. Відповіді будуть внизу тексту.

Більшість людей не пройдуть цей тест, але віддають перевагу брикетам із твердих порід дерева, так як вони залишають менше сажі у димарі і горять дещо довше.

При цьому у виробників ситуація інша, їм легше та дешевше дістати сировину хвойних порід ніж листяних. Саме тому виникає спокуса додати трохи хвої у дубову тирсу, але не говорити про це споживачам, щоби не знижувати ціну.

Встояти перед такою можливістю важко і чимало виробників йдуть на додавання до тирси листяних дерев від 20% до 45% хвойної. При цьому вони продовжують називати продукт “дубовим чи буковим брикетом”, адже твердої породи там все-таки більше. Споживач спокійно купує, а якщо і розуміє, то тільки після опалювального сезону.

Зразки брикетів:

  1. 50% дуб : 50% хвоя
  2. 100% бук
  3. 100% хвоя
  4. 100% дуб

ЗРАЗОК 1

ЗРАЗОК 2

100% бук

ЗРАЗОК 3

ЗРАЗОК 4

100% дуб

ЯК РОЗПІЗНАТИ ХВОЮ У БРИКЕТІ?

Сповідуючи принцип чесного ведення бізнесу, ми закликаємо всіх виробників відкрито повідомляти про вміст хвої та давати споживачеві вибір, чи платити дорожче за тверді породи.

Будучи впевненими у чистоті своїх брикетів під торговою маркою Drovar, ми ділимося працюємо над простими на зрозумілими методами визначення вмісту хвої при покупці.

На сьогодні, ми знаємо 3 способи визначити, що у брикеті є хвоя і розкажемо про них нижче. Разом з тим, ми будемо вдячні, коли ви надішлете нам свої думки чи ідеї.

1. ВИГЛЯД

Вид топливных брикетов

Слід зразу попередити, що метод не може бути самодостатнім, тому його краще використовувати разом з іншими.

Основна ідея полягає в тому, що тирса дуба частіше всього надходить на брикетуючі підприємства дуже мілкої фракції 2-3 мм і має білий колір, а тирса хвойних порід значно більша 5-7 мм та жовта. Саме тому, в торці брикету буде видно нерівномірність кольору та розміру. І це повинно спонукати вас перейти спробувати спосіб №2.

2. АРОМАТ

запах топливных брикетов

Це самий легкий спосіб для перевірки на місці. Він базується на тому, що хвоя, на відміну від твердих, порід багата на ефірні олії та смоли, а вони мають специфічний запах.

Для того, щоб перевірити брикет, його варто розламати та понюхати свіжий розлам. Хвойна порода почне проявляти себе навіть при невеликих кількостях. Підсилити запах можна нагріванням деревини.

Обмеженням цього методу може бути звичайно те, що ви можете не знати запаха хвої. Тут стане в нагоді будь-яка хвойна деревина під рукою.

3. СМОЛИ

Смола в топливных брикетах

Цей метод найбільше підійде тим, хто розуміється на хімії та має трохи часу та натхнення до дослідів.

Основна ідея в тому, що смоли хвойної деревини витягуються з деревини органічним розчинником і проявляють себе після його випаровування.

Для перевірки брикету накришіть його стружку у скляний посуд. У випадку з брикетом пінікей, вам потрібно видалити припечений захисний шар зовні брикету та у внутрішньому отворі. Залийте стружку розчинником 646 або 647 так, щоб рідина тільки покрила деревину. Відкладіть на добу, щоби дати деревині можливість віддати смоли. Через добу капніть кілька крапель розчиннику на увігнуту поверхню, наприклад ложку і дайте випаруватись розчину. Коли поверхня висохне, доторкніться до плями. Прилипання буде свідчити про наявність смоли, а отже хвої у брикеті.

НА ЗАХИСТ ХВОЇ

Наприкінці варто зазначити, що використання хвої в брикетах не є проблемою, поки про це чесно сказано. Хвойний брикет майже не відрізняється за теплотворністю від брикетів з твердих порід, хоч і горить дещо швидше і залишає більше сажі у димарі. У випадку, коли ці фактори не є важливими, ми рекомендуємо звертати увагу на хвойні брикети. Так ви зможете зекономити на опаленні, задяки нижчій ціні на цей тип брикетів.

Проміжним варіантом, що балансує між перевагами дуба та ціною хвої є брикет типу “Мікс”, при виробництві якого ми змішуємо тверді породи з хвойними 1:1.