ВИГІДНІШЕ

Більша тепловіддача
Більша ефективність котлів
Менші втрати тепла при горінні

Дізнатися більше

ЗРУЧНІШЕ

Довше горіння
Компактніше зберігання
Відсутній неприємний запах

Дізнатися більше

БЕЗПЕЧНІШЕ

Менше конденсату
Менше плісняви та гнилі
Менше “чорної” вирубки лісу

Дізнатися більше

ЯК МИ ВИРОБЛЯЄМО БРИКЕТ

1. ПОДРІБНЕННЯ

Ми подрібнюємо тирсу або щепу, що залишається від деревообробки, до рівномірної маси.

2. СУШКА

Подрібнену тирсу сушимо гарячим повітрям до 5% вологості.

3. ПРЕСУВАННЯ

Далі надаємо тирсі однієї з можливих форм у спеціальних пресах під великим тиском.

БРИКЕТИ – ВИГІДНІ ДРОВА

briq-flame

В 2 РАЗИ ВИЩА ТЕПЛОТВОРНІСТЬ

Різні породи дерева дають різну кількість тепла на кубометр спаленої деревини. Причина – різна пористість деревини, що менша пористість – то довше і краще горить.

Кількість тепла напряму залежить від чистої маси деревини, без врахування природніх домішок (наприклад, смоли) та води. Брикети – це чиста деревина, мілко подрібнена, просушена та спресована так, що ви отримуєте в 2 рази вищу тепловіддачу з 1 кг палива.

heater-control

НА 30-40% ВИЩА ЕФЕКТИВНІСТЬ КОТЛІВ

Спресовані брикети мають рівномірно щільну структуру, тому і горять вони рівномірно, що дозволяє досягти оптимальної роботи котла. Використовуючи брикети і правильну подачу повітря, ви збільшуєте коефіцієнт корисної дії котла на 30-40% – тобто, майже половина тепла, що раніше вилітала у димар, тепер обігріває вашу оселю.

Особливо це помітно при використанні у котлах, з автоматичною подачею повітря.

boiling-water

В 4 РАЗИ МЕНШІ ВТРАТИ ТЕПЛА

У традиційних дровах міститься волога. Майже половина ваги свіжозрубаного дерева – це вода, і навіть після року дбайливої сушки волога складає до 20% деревини. При горінні дров суттєва кількість тепла йде не на обігрів, а марнується на випаровування цієї вологи.

Порівняно з сухими дровами, євродрова мають в 4 рази нижчий вміст вологи, позаяк тирса, з якої пресуються євродрова, висушена до 5% вологості. Тому втрати тепла на випаровування майже відсутні.

ПОРІВНЯННЯ БРИКЕТА ТА ДРОВ

Woodpile

МАШИНА СВІЖИХ БУКОВИХ ДРОВ НАСИПОМ МІСТИТЬ

7.0 куб.м

Woodstack

ОХАЙНО СКЛАДЕНІ ВОНИ ЗАЙМАТИМУТЬ

5.0 куб.м

Flame_Big

ПРИ СПАЛЮВАННІ З ЦИХ ДРОВ ВИДІЛИТЬСЯ ТЕПЛА

7.85 Гкал

Steam

ЧАСТИНА ТЕПЛА ПІДЕ НА ВИПАРОВУВАННЯ ВОДИ З ДРОВ

-3.45 Гкал

Flame_Small

ТЕПЛО, ЩО ЗАЛИШИТЬСЯ НА ОБІГРІВ, СКЛАДЕ

4.40 Гкал

Briq_stack

ДЛЯ АНАЛОГІЧНОГО ЕФЕКТУ БРИКЕТУ ПОТРІБНО

1.00 тонна

1 МАШИНА ДРОВ (7 НАСИПНИХ КУБОМЕТРІВ) = 1 000 КГ БРИКЕТУ (1.4 КУБОМЕТРІВ)

БРИКЕТИ – ЗРУЧНІ ДРОВА

clock

ГОРІННЯ 8 ГОДИН

Завдяки високій щільності, брикет може горіти, тліючи, до 8 годин, а іноді й довше. Для горіння брикетові потрібно менше кисню, аніж дровам. Відтак,  зменшуючи притік кисню, можна подовжити горіння брикету.

Саме цей принцип використовують котли з автоматичним регулюванням доступу повітря. Ви завантажуєте паливо,  і спокійно лягаєте спати, не хвилюючись, що під ранок дрова вигорять і стане прохолодно.

storage

Займають утричі менше місця

Одна тонна брикету дає тепла приблизно як машина дров. При цьому брикет займає втричі менше місця, всього лише 1.4 куб.м.

Складувати брикет можна на вулиці під навісом, захистивши його від прямого попадання води. Вологу з повітря брикет підтягує незначно. А брикет формату Pini Kay (Піні Кей), запакований у плівку, практично не реагує на зовнішню вологу.

Брикет зібрано у пачки по 12 шт. Вага кожної пачки від 8 до 10 кг., тож їх зручно переносити. Якщо ви купуєте палетами, то їх іще додатково загортають плівкою, для покращеного захисту.

smell

ПРИЄМНІШИЙ ЗАПАХ

Інколи дрова, що пролежали якийсь час, при горінні лишають затхлий неприємний запах. Добре, коли котла винесено у окреме приміщення і неприємні аромати лишаються там. Але не всі мають окрему котельню.

У випадку з брикетами ви можете не перейматися, оскільки з ними такого не буває. Радше навпаки, при горінні деякі породи наповнюють кімнату приємним терпким запахом лісу (дуб) або печеного хліба (бук).

БРИКЕТИ – БЕЗПЕЧНІ ДРОВА

condensat

МЕНШЕ КОНДЕНСАТУ

Конденсат – це вода та розчинені в ній леткі речовини, що містяться у димових газах. Конденсат накопичується на внутрішніх порожнинах димарів та теплообмінників, і поступово руйнує матеріал камери згорання та труб.

Котли, що мають високий коефіцієнт корисної дії, працюють в режимі малої тяги, тому гази встигають сильно охолодитися, до виходу з димаря, що сприяє високому рівню конденсації.

Основною причиною утворення конденсату є вологість палива, а найменше конденсату дають саме брикети, через їхній наднизький вміст води (<5%).

moh

МЕНШЕ ПЛІСНЯВИ ТА ГНИЛІ

Проходячи сушку і гаряче пресування (у випадку Pini Kay), брикети набувають стійкості до ураження мікроорганізмами та жуками. Додатково цьому сприяє захисна скоринка, що утворюється по всій довжині брикету і затримує попадання всередину вологи. А обгортання плівкою гарантує, що кожного разу у вас в руках буде сухий та чистий брикет.

cuttingforest

МЕНШЕ “ЧОРНОЇ ВИРУБКИ” ЛІСУ

Неконтрольована вирубка лісового фонду на совісті не лише браконьєрів, але й покупців, що купують у них дрова. Навіть якщо для одного покупця вирубається «всього лише» кілька десятків дерев, з огляду на кількість таких покупців це явище призводить до непоправної та незворотної шкоди українським лісам

Понаднормова вирубка лісів, особливо у Карпатах, спричиняє зсуви та повені, що обертаються екологічною катастрофою та людськими трагедіями.

При використанні брикетів ви допомагаєте зменшити розмах цього явища, а також сприяєте утилізації біовідходів із пилорам та деревообробних підприємств, якими вони в свою чергу можуть забруднювати поля.

ЗВУЧИТЬ НЕПРАВДИВО? – ПЕРЕВІРИМО!

Можна довго читати переваги брикетів, але краще перевірити власноруч, чи не так? Просто зателефонуйте зараз або натисніть кнопку “У КОШИК” нижче, щоб купити собі пробну пачку і протестувати у своїй топці. Рекомендуємо вибирати саме ту породу, яку потім будете використовувати.

Перейти до магазину